Skip to main content

Hayatımdaki Değişiklikler ve MVP’likten Ayrılışım

Son 1 yıl içerisinde değişik heyecanlar ve farklı duygular yaşadığım için 2011 yılının bende çok önemli bir yeri bulunmakta. İnsan bir zamana kadar kendisi için yaşar, sonra ailesi ve çocuğu(çocukları) için yaşamaya başlar derler. 20 Kasım 2011 tarihinde Allah'a şükürler olsun ki bir kız çocuğum dünyaya geldi ve tahmin edeceğiniz gibi bambaşka bir hayata gözlerimizi açtık beraberce. Bu güzel duygu tabii ki beraberinde sorumluluklar ve uykusuz geceleri de beraberinde getirdi.

Çalıştığım kurumda da oldukça yoğun bir dönem geçirdim ve daha da yoğun dönemlerin arefesindeyim. Bu yorucu ve yoğun süreçlerin içerisindeyken önemli bir karar almam gerekiyordu. 10 gün kadar önce Microsoft MVP Program Lead'ımız Sinem Eylem Arslan'a da danışarak iznimi aldım ve bu yıl aday gösterilmeyerek Microsoft MVP ünvanımı Nisan ayı itibariyle bırakmaya karar verdim. Bu kararı vermemdeki en önemli etken yukarıda bahsettiğim nedenlerden dolayı artık eskisi kadar üretken olamamam ve yaptığım gönüllü çalışmalarla bu ünvanı artık haketmediğimi düşünmemdir.

Bundan sonra gönüllü çalışmalarım devam edecek mi diye sorabilirsiniz. Tabii ki devam edecek, bırakmam söz konusu olamaz çünkü paylaşmayı, insanların benim yazdıklarımla anlattıklarımla birşeyler öğreniyor olması benim için büyük mutluluk. Eskisi kadar aktif olamasam da boş zamanlarımda yazılar yazmaya, seminer ve webiner gibi etkinliklerde bulunmaya devam edeceğim. Hergün birçok kişiden gelen mailleri yine elimden geldiğince hızlı şekilde cevaplamaya devam edeceğim. Zaten sitenin sağ kısmında bulunan MVP logosu 1 Nisan 2012 tarihine kadar orada yer alacak ve ben o tarihe kadar görevimi iyi şekilde yapmaya çalışacağım.

Son olarak 3 yıldır bana bu ünvanı layık gören Microsoft'a ve üzerimde emeği olan herkese sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.

Hayatımdaki Değişiklikler ve MVP’likten Ayrılışım” hakkında 6 yorum

 1. Uğurcuğum,

  INETA tarafındaki maceralarımız, paylaşıma olan katkın kesinlikle paha biçilemez. İlk olarak bunlar için sana teşekkür ediyorum.

  Diğer yandan aldığın kararın zamanlaması, kararı iletme şeklin, üslubun, yazın hepsi süper olgun ve yerinde. Hayatın önüne getirdiği farklı öncelikleri doğru tartıp bu cesur ve doğru kararı doğru zamanda almak kesinlikle herkesin harcı değil. Gösterdiğin bu olgunluk kesinlikle önünde eğilinebilecek nitelikte.

  Bundan sonraki kararlarında da aynı başarıyı göstereceğinden adım gibi emin olarak sana yeni önceliklerinde MVP’likte olduğu gibi başarılar ve en önemlisi mutluluk diliyorum.

  Sevgiler…

 2. emeğinize sağlık hocam sayenizde çok şey öğrendik, öğreneceğiz de. Allah analı babalı büyütsün kızınızı, mutluluklar sizinle olsun

 3. Hocam beni hatırladınız mı bilmiyorum ama bana kodlamayı siz sevdirdiniz sizi her zaman takip ediyorum ve devam edeceğim. Bu arada kızınız olmasına çok sevindim, çok mutlu olduğunuza eminim. Bu arada hocam siz bizim gönlümüzün MVP’sisiniz.
  Sevgiler, Işıl

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir