Skip to main content

Hakkında

1982 yılında İstanbul’da doğdum. Evliyim ve iki kız çocuğum var. Tuzla Teknik Lisesi Bilgisayar bölümünden mezun oldum. İstanbul’da Bilgisayar Mühendisliği okuyabilmek için yeterli bir puana sahip olmama rağmen, meslek lisesi mezunu olmam nedeniyle maalesef böyle bir seçim yapamadım. Hal böyle olunca soluğu Ankara’da ODTÜ Bilgisayar ve Öğretim Teknoloji Eğitimi(BÖTE) bölümünde aldım.

Üniversite hayatımın son 2 yılında ODTÜ Teknokent’te Usta Yazılım ve Halıcı Yazılım gibi firmalarda yarı zamanlı ve tam zamanlı Yazılım Uzmanı(PHP/MySQL ve .NET) olarak çalıştım. 2006 yılı güzünde İstanbul’a geri dönüp 2 yıl boyunca Netron‘da eğitmen ve danışman olarak, 4.5 yıl boyunca Innova‘da Uygulama Geliştirme Danışmanı olarak çalıştım. Şu an OBSS‘de Kıdemli Yönetici pozisyonunda Yazılım Takım Lideri olarak görev almaktayım.

Meslek hayatım boyunca telekom, bankacılık, finans, e-ticaret, enerji ve uzaktan eğitim gibi farklı sektörlerde birçok .NET projesinde geliştirici, danışman ve takım lideri olarak görev aldım. Ayrıca iki yılı aşkın süre içerisinde de .NET teknolojileriyle ilgili bireysel ve kurumsal birçok eğitim düzenledim.

Bugüne kadar farklı platformlarda gönüllü olarak 50+ seminer, 20+ webiner düzenledim, bilgisayar dergilerinde ve internet topluluklarında birçok makale yayınladım. Microsoft teknolojileri, bilhassa ASP.NET alanında yaptığım çalışmalardan dolayı Microsoft tarafından 2009, 2010 ve 2011 yıllarında En Değerli Profesyonel(MVP) ünvanına layık görüldüm. 2012 Ocak ayında ise gönüllü aktivitelere fazla katılamadığım için bu ünvanı kendi isteğimle bıraktım. Son yıllarda daha ziyade yazılım etkinlikleri organize ederek sektörün deneyimli isimlerini yazılım sektörüyle bir araya getirmek için gayret ediyorum.

Uzmanlık Alanlarım
ASP.NET
C#
Servis Tabanlı Uygulamalar
SQL Server, Reporting Services

Eğitim Verdiğim ve Danışmanlık Yaptığım Bazı Kuruluşlar
Mercedes Benz
Turkcell
Arçelik
Koç Holding
Citi Bank
Kuveyt Türk
TEB
Danone
Global Bilgi
Digiturk
Yapı Kredi Sigorta
Pfizer
Abdi İbrahim
Aras Kargo
DHL
İSKİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Areva
Sigma Danışmanlık
Poligon Interactive
Parametre Yazılım